Ersağ Hızlı Üyelik, 2024 Fiyat Listesi ve Ürün Kataloğu


Ersağ Caiz mi? Network Maketing(doğrudan satış)

  ersağ helalmi

  TC. Başbakanlık Diyanet İşleri Bakanlığı’na Ersağ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir SARI’nın 69942030-105 numaralı dini sorusuna aldığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin KARAPINAR’ın verdiği cevap:

  Sözünü ettiğiniz sistem incelenmiş olup aşağıda belirtilen temel ilkeler çerçevesinde hareket edilmesi halinde fikhi açıdan bir sakınca oluşturmayacağı sonucuna varılmıştır.

  1.Sisteme dahil olan üyelerden karşılıksız olarak herhangi bir ücret alınmamalıdır.Dolayısıyla sisteme bir mal veya hizmet alınarak dahil olunabilir.

  2.Ürün fahiş bir fiyata değil piyasa değeri üzerinden satılmalıdır.Firma fiyatı belirlerken malın maliyetini,kendi karını ve distribütöre vereceği pirimi hesaplayarak fiyata dahil edebilir.

  3.Distribütörden ürün harici başka ücretler alınacaksa(ofis,eğitim,toplantı ücretleri vb.) bunlar baştan belirlenmeli ve distribütöre açıkça ifade edilmelidir.

  4.Distribütörlere verilen ürünler kendi altında bulunan üyelerden değil şirketin öz sermayesinden verilmelidir.

  5.Gerek şirket gerekse üst hatlarda bulunan üyeye belli bir kotayı doldurması veya üst hattın kazancının daha çok olması için daha çok mal alımı yapması veya stok yapması yönünde baskı yapılmamalıdır.

  6.Gerek ürünlerle gerekse kazanç sistemi ile ilgili üyeye yanıltıcı bilgi verilmemelidir.

  7.Kanun ve yönetmeliklerin belirlediği çerçevede üyeye ürün iade hakkı verilmeli ve başka sebeplerle bunun önüne engeller konulmamalı,iade hakkı sınırlandırmamalıdır.

  8.Distribütör hangi ürünü alacağına kendisi karar vermeli,bu konuda ne şirket ne de sponsor herhangi bir dayatmada bulunmamalıdır.

  9.Fıkhi açıdan distribütörün ölümü halinde sözleşme sona erer.Şirket,vefat eden kişinin haklarını mirasçılardan birine devretmek istiyorsa tarafların sözleşmeyi yenilemesi gerekir.Ancak distribütörün hak ettiği bir para bulunuyorsa,herhangi bir şart koşmaksızın şirketin bunu mirasçılara teslim etmesi gerekir.Şirket daha sonra yeni üyeyle nasıl bir sözleşme yapmak isterse bunu gerçekleştirebilir.Dilerse vefat eden kişinin kaldığı kariyer basamağından devam ettirir,dilerse kariyer basamağını baştan başlattırır.Yeni üye yapılacak kişide bunlardan dilediğini tercih hakkına sahiptir.Dilerse sisteme hiç girmeyebilir.


  Yazar: Hafize ŞENGÜN - ERSAĞ ÖNCÜSÜ
  Ersağ'a gönül vermiş 2 çocuklu bir Anneyim. Ersağ ürünleri ve üyeliği hakkında bana ulaşabilirsiniz. Sponsor No:277433

  
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

   Sertifikanın 2022yılını kapsayan kısmını da paylaşabilir misiniz

   1. Ersağ helal sertifikasının 2022 yılına ait yeni tarihli belgesi sayfaya eklenmiştir.İlginiz için teşekkür ederiz.İyi günler.Ayrıca aşağıdaki adrestende bakabilirsiniz.
    https://www.ersagurunkatalogu.com/wp-content/uploads/2020/05/ersag-helal-2022-yeni.jpg

  2. Anonim dedi ki:

   Ersağda çalışmak dinen caiz midir (network marketing sistemi olduğu için)

  BİR YORUM YAZ

  CLOSE
  CLOSE
  × Ersağ Üyelik
  Ersağ Üyelik ve Ürünleri Hakkında Bilgilendirme Amaçlı Sponsor Sitesidir.Gizlilik ve Çerez Politikası Üye Aydınlatma Metni