Ersağ Hızlı Üyelik, 2024 Fiyat Listesi ve Ürün Kataloğu


Paraben İçermeyen Islak Mendil

  paraben

  paraben

  Ev temizlik ürünlerinde, parfümlerde, kırtasiye malzemelerinde, hatta ilaçlarda, yiyeceklerde ve içeceklerimizde bulunan binlerce katkı maddesinin insan sağlığına olan zararları her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Bunlardan biri de paraben!

  Nedir bu paraben?

  Bir çok temizlik ve kozmetik ürünlerinde kullanılan zararlı bakteri ve mantar üremesini engelleyen ayrıca ürünlerin raf ömürlerini uzatan koruyuculara kimyasallara  paraben diyoruz.

  Parabenler ürünün bozulmayarak uzun süre rafta kalmasını sağlar. Parabenler zehirli hemde toksit özelliğindedirler.Bu yüzden egzama,ciltte tahriş ve alerjilere neden olurlar. Paraben kimyasal maddesi kullanıldığı bölgeden cildimize,kan ve idrarımızı geçtiği klinik olarak saptanmıştır.

  Parabenin sağlığa zararları nelerdir?

  Duyarlı insanlarda deride kızarma, kaşınma gibi alerjik tepkilere yol açabileceği gibi derinin erken yaşlanmasına ve DNA’ da hasara da sebep olabileceği bilinmektedir.

  Parabenlerin en çok korkulan etkisi meme kanserine yol açma riskidir. Bir araştırmada 20 meme kanseri dokusunun 18’ inde gram başına 20 nanogram paraben olduğu gösterilmiştir. Bazı paraben türlerinin hayvan deneylerinde hafif derecede de olsa östrojen benzeri etkilerinin olduğunun anlaşılmasıyla bu kimyasalın meme kanserine sebep olabileceği iddiaları artmıştır.

  Northwestern Üniversitesinin 2004’ de yaptığı bir araştırma koltuk altına sıkılan deodorant ve ter önleyicilerin çok sık kullanılmasının erken yaşta meme kanseri riskini artırabileceğini ortaya koymuştur.

  Herkesin özellikle de çocuklarımızı bu tür zararlı kimyasallardan korumalıyız.

  Türk malı Ersağ bitkisel temizlik ve kozmetik ürünleri, insan ve çevre bilinci ile hareket etmektedir.Ersağ üretmiş olduğu 100 yakın  içerikli temizlik ve kozmetik ürünlerinde  paraben bulunmamaktadır.

  Ersağ ıslak mendili  içeriğinde alkol ve paraben yoktur.Cildinizi alkol ve parabenin zararlarından korur.

  Ersağ ıslak mendilin içeriğinde farklı bitki extratlarıyla beraber organik sertifikalı ritha (Sapindus Mukorassi) bitkisi de kullanılmıştır. Ritha bitkisi antibak-teriyel özelliği sayesinde sağlığınızın dostu olarak bilinmektedir.


  Yazar: Hafize ŞENGÜN - ERSAĞ ÖNCÜSÜ
  Ersağ'a gönül vermiş 2 çocuklu bir Anneyim. Ersağ ürünleri ve üyeliği hakkında bana ulaşabilirsiniz. Sponsor No:277433

  
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  >> Yorumlarınızı önemsiyoruz. Ersağ hakkında görüş ve önerilerinizi alt kısımda yazabilirsiniz.Şimdiden teşekkürler.

  BİR YORUM YAZ

  CLOSE
  CLOSE
  × Ersağ Üyelik
  Ersağ Üyelik ve Ürünleri Hakkında Bilgilendirme Amaçlı Sponsor Sitesidir.Gizlilik ve Çerez Politikası Üye Aydınlatma Metni