Ersağ Hızlı Üyelik, 2020 Fiyat Listesi ve Ürün Kataloğu


RİTHA Bitkisi nedir?

  • 5.507 kez görüntülendi.
ritha bitkisi nedir?

Ersağ Organik Sertifikalı Ritha bitkisi nedir?

ERSAĞ TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİNDE ORGANİK SERTİFİKALI RİTHA BİTKİSİ KULLANIR.

NEDİR BU RİTHA BİTKİSİ?

Soapnut ağacı, ritha: Hindistanda yetişen bir ağaçtır.Ayrıca sabun somun ağacı olarak bilinen Asya ve alt tropikal bölgelerin en önemli ağacıdır. Meyveleri Temmuz, Ağustos ta görülür ve Kasım, Aralık aylarında olgunlaşır.

Ritha ahşap sert ve açık renk sarıdır.Çinli köylüler geleneksel sabun yapmak için kullanırlar. Ritha cilde sürüldüğünde cildi güzelleştirir, çilleri giderir. Sıvı sabun ve şampuan olarak kullanılır. Hindistan da ve Nepal de uzun zamandır ritha ile çamaşırlarını yıkarlar.Aslında meyve cilt ile temasında cildi besleyip iyi geldiği için kırsal halk tarafından çok değerlidir. Halk doğal olarak üretilen şampuanla saçlarını yıkarlar.

 

Ritha Bitkisi Faydaları

Ritha Bitkisi Faydaları

Ayrıca yün çamaşırları bununla yıkarlar.Batı dünyasında yıkama yapmak için ürünler kimyasal katkı maddeli ve çevreye zarar veren maddeler içermektedir.

Ritha, ev temizliği için, insan temizliği için evcil hayvan yıkamak için kullanılır. Enfeksiyon ve böceK sokmanıma karşı kalkandır. Ayrıca cildi besler,yumuşatır pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Çatlamış elleri onarır, iki hafta içinde göze çarpan yenilik, pürüzsüz cilt ve kökleşmiş işaretle kaldırılması tespit edilmiştir.

Saç dökülmesini azaltır. Ritha egzama, kronik kaşıntı ve sedef hastalığı  gibi cilt şikayetleri için doğal ve etkili bir tedavi  olarak kullanılır.  Mutfakta ritha çok değerlidir, tabak çatal ve bıçaklarınızı çok rahat temizlenir ve bulaşık makinası dostudur.

 

 

ersağ ritha bitkisi

ersağ ritha bitkisi

Diş temizleme, mücevher parlatma, cam temizliği, boya ve hatta araba yıkamada çok etkilidir. Bitki sprey olarak püskürtüldüğünde haşere, yaprak biti, karasinek de dahil olmak üzere kullanılan ortamdan uzaklaştırır. Özellikle alerjik olan insanlar için, nörodermatit yakınan ve hassas ciltler için kimyasal deterjanlar genellikle hastalığı artırıcı oyun oynar. Ayrıca bazı deterjanlar alerjen içerir. Ritha ile doğallığın keyfini yaşayacaksınız.

 

Diş çürüklerinin tedavisinde çok önemlidir. Yağlı salgı cildi temizler, saç toniği ve saç temizleyici olarak kullanılan zengin ve doğal bir köpüktür. Saçı temizler,besler ve parlaklık kazandırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
× Ersağ Üye Ol
Ersağ Üyelik ve Ürünleri Hakkında Bilgilendirici Sponsor Sitesidir. Ersağ Üyelik